Czy mydło Aleppo jest kosmetykiem dla każdej osoby?
Czy mydło Aleppo jest kosmetykiem dla każdej kobiety? Są osoby, które latami chronią swoją twarz przed mydłem. Dużo kobiet nie dopuszcza do siebie myśli wykorzystania kostkowanego mydła do pielęgnacji twarzy. W większości używają z mydeł w wpłynie do mycia twarzy. Osobom tym, mydła kojarzą mi się z preparatami przesuszającymi delikatną skórę i zapychającymi pory.

Natomiast jest to duży błąd, gdyż mydła w kostce mają bardzo pozytywne właściwości.

Przykładem jest mydło Aleppo, które ma bardzo pochlebne recenzje na forach kosmetycznych.

Używanie
Mydło idealnie radzi sobie z czyszczeniem plam z powierzchni skóry. Ta aż skrzypi czystością.

Skład mydła Aleppo

Pure olive oil - oliwa z oliwek. Stanowi cenne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma cechy nawilżające. Polecana przy cerze suchej, dojrzałej, łuszczącej się.
Sodium hydroxide (extracted from sea salt) - wodorotlenek sodu uzyskany z soli morskiej. Potrzebny w procesie otrzymywania mydła (soli kwasów tłuszczowych).
Pure laurel leave oil- olej laurowy posiada cechy antybakteryjne i antywirusowe. Stymuluje wzrost włosów, zwalcza łupież. W przypadku skóry twarzy działa ściągająco i oczyszczająco. Nieodzowny w walce z trądzikiem i egzemą.
Purified aqua - woda oczyszczona. Rozpuszczalnik polarny.

Podsumowując, mydła Aleppo nie są dla każdego rodzaju skóry. Stosowane przez dłuższy okres mogą wysuszyć skórę. Każda skóra reaguje całkiem inaczej. Mydło Aleppo ma przewagę nad mydłami drogeryjnymi, gdyż posiada olej laurowy, który posiada cechy przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Czy mydło Aleppo jest kosmetykiem dla każdej osoby?
Menu